YUKARI

Özel Medi-Tech Hastanesi, hastalarımızın iyileşmelerini sağlamak, refakatçi ve ziyaretçilerimizi enfeksiyonlardan korumak ve daha konforlu bir bakım sağlayabilmek için bazı düzenlemelerde bulunmuştur. Bilinmesi gerekli konular:

1) Hastaneye dışarıdan yiyecek, içecek getirmek hastalarımızın sağlığı açısından yasaktır. Sabah, öğlen, akşam ve diyeti olan hastalar için ara öğün yemek hizmetimiz vardır.                                                                                                                 

2) Hastanemizde hasta  ziyaret saatleri 10:00 ile 21:30 arasındadır.

3) Odanızın telefon numarası oda kapısının üzerindeki yazılı olan numaradır(örn:3301). Yakınlarınıza bildirmeniz halinde doğrudan aranabilirsiniz.

4) Hasta yatağının başında ve banyoda hemşire çağrı sistemimiz mevcuttur. Gerektiğinde hemşire çağrı sistemini kullanabilirsiniz.

5) Hekiminiz günde iki kez Hasta  vizite (ziyaret) yapar.

6) Hastaneye çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur. 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilemez.      

7) Hastamızın sağlığı açısından sakınca doğurabilecek durumlarda, ziyaret ilgili hekimin iznine bağlıdır.

8) 4207 sayılı yasa gereğince hastanemizde sigara içmek yasaktır. Yasaya uymayanlar hakkında 4207 sayılı yasaya göre para cezası uygulanacaktır.                               

9) Yatış sırasında değerli eşyaların hasta tarafından, kendi yakınına teslim edilmesi gerekmektedir. Yakını olmayan hastalar, hasta eşyaları ve ilaç teslim formu ile eşyalarını güvenlik görevlisine teslim edebilir.

10) Hastane işleyiş ve düzeni ile ilgili her türlü sorularınızı, hastanız/hastalığınız hakkında öğrenmek istediğiniz her türlü bilgi için hekim ve hemşirenize başvurabilirsiniz.

11) Hizmetlerimizle ilgili görüş, öneri, teşekkür ve şikâyetlerinizi hastanemizin web sitesine, şikâyet ve öneri kutularına  ve Hasta Hakları Birimi’neyapabilirsiniz.

12) Hastane yönetmelik ve hükümlerine uymayan; binaya, cihazlara, eşyalara kasti zarar veren, yapılan uyarıları dikkate almayan hasta ve yakınlarından verdikleri zarar geri istenebilir.

 REFAKATÇİ KURALLARI                                             

1) Hastaya Refakatçi gerekip gerekmediği hastanın doktoru tarafından belirlenir.

2) Refakatçi sayısı 1 kişi ile sınırlıdır. Refakatçi gereksiniminin birden fazla olmasına hastanın hekimi karar verir.

3) Refakatçi vizite ve tıbbi bakım esnasında hastanın yanında bulunmamalıdır.

4) Refakatçi hastanın bakımına izin verilen ölçüde yardım eder.

5) Refakatçinin, hasta yatağına oturması (enfeksiyon açısından) yüksek sesle konuşması uygun değildir.

6) Hastane yönetmelik ve hükümlerine uymayan, binaya, cihazlara, eşyalara kasti zarar veren, yapılan uyarıları dikkate almayan, diğer hastaların şikâyet ve rahatsızlığına sebep olan hastalar (hayati zorunluluk hariç) ve hasta yakınları Mesul Müdür onayı ile kurumdan çıkarılabilirler.

Son güncelleme: 29.04.2019